מכון בית אל | האתר הרשמי * * * * *

המרכז להוראה והכשרת סופרי סת"ם

מידע - שעות פתיחה - קבלת קהל - סניפים - טלפון... "מבצע תפילין" במכון בית אל 1800-234-835 תפילין מהודרות בהמה גסה + רצועות עבודת יד, בסה"כ 2,300 ש"ח בלבד.

לחץ לצפייה בעמוד המבצע

מומלצים

חלק מדפי משוב של בוגרי המכון

בסיום כל קורס אנו מגישים לתלמידים דפי משוב כדי לאמוד את שביעות רצונם מהמכון, לפניכם חלק מדפי משוב אלו

כסא סופרי סת"ם | איזה כסא לסופרים עדיף?

על שולחן לסופר סת"ם נדבר בהמשך.. אך כדי ליצור כתיבה ממושכת ורציפה, צריכים לדעת שהרבה מאוד תלוי בכסא שהסופר יושב עליו.עם זאת צריכים לדעת גם באיזה גובה השולחן צריך להיות - כדי שתהיה נוחות מרבית לכתיבת סת"ם.הבאנו לפניכם מספר דוגמאות של נוחות לישיבה ממושכת בכסא, לכם נשאר רק לבחור- בהצלחה

קלף למגילות אסתר

מכירת קלפים בכל סוגי הגדלים לדוגמא: 3 חב' קלפים למגילת אסתר ב- 999 ש"ח סוג א'

קולמוס נירוסטה (ברזל)

מה אומרים סופרי סתם על הקולמוס העשוי מנירוסטה לכתיבת סתם? מבחינה מקצועית - לסופר סתם יותר קל לכתוב בו, כי הוא לא נשחק מהר. מבחינה הלכתית- יש 3 דעות, יש כאלו הטוענים שחוץ מקנה אין כל הבדל בין כל סוגי הקולמוסים. ויש טוענים שהוא פחות מהודר , ויש טוענים שהוא פסול (כמו קולמוס ברזל)

חדשות

סופר סת"ם... מחפש לשפר את הכתיבה שלך?

אצלינו בקורס לסופרי סת"ם, 5 שיעורים בלבד - ואתה ברמה גבוהה ומקצועית!

מאמרים

מגילת אסתר | מגילות אסתר

את מגילת אסתר נוהגים לקרוא בפורים, כיוון שנעשה לעם ישראל נס באותו הזמן ע"י מרדכי ואסתר בשושן הבירה לפני אלפי שנים.עד היום אנו ממשיכים את המסורת הזו, ונוהגים לקרוא את המגילה שנה אחר שנה.מגילת אסתר נכתבת ע"י סופר סת"ם בדיו על קלף כשר.

סופר סת"ם

סופר סת"ם הוא אדם העוסק בכתיבת- ספרי תורה, תפילין ומזוזות (ראשי תיבות: סת"ם). סופר סת"ם כותב ע"ג קלף העשוי מעור בהמה או חיה מעובד. ומשתמש בקולמוס העשוי קנה או נוצה, כיום משתמשים גם בקולמוס העשוי מפלסטיק, ברזל, נירוסטה לכתב סת"ם. בעבר השתמשו בשם אחר במקום- סופר סת"ם קראו לו בשם "לבלר". גם הדיו הוא מיוחד לכתיבת סת"ם - דיו סת"ם.

פיטום הקטורת

ישנה מעלה גדולה מאוד באמירת פיטום הקטורת מתוך קלף.

פרסומות- לחץ לצפייה

קורסים

יוטיוב חדש 2

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA