מידע - שעות פתיחה - קבלת קהל - סניפים - טלפון... "מבצע תפילין" במכון בית אל 1800-234-835 תפילין מהודרות בהמה גסה + רצועות עבודת יד, בסה"כ 2,300 ש"ח בלבד.
לחץ לצפייה בעמוד המבצע
תגובות: 0   צפיות: 184
כסא סופרי סת"ם | איזה כסא לסופרים עדיף?
על שולחן לסופר סת"ם נדבר בהמשך.. אך כדי ליצור כתיבה ממושכת ורציפה, צריכים לדעת שהרבה מאוד תלוי בכסא שהסופר יושב עליו.עם זאת צריכים לדעת גם באיזה גובה השולחן צריך להיות - כדי שתהיה נוחות מרבית לכתיבת סת"ם.הבאנו לפניכם מספר דוגמאות של נוחות לישיבה ממושכת בכסא, לכם נשאר רק לבחור- בהצלחה
תגובות: 0   צפיות: 2050
קולמוס נירוסטה (ברזל)
מה אומרים סופרי סתם על הקולמוס העשוי מנירוסטה לכתיבת סתם? מבחינה מקצועית - לסופר סתם יותר קל לכתוב בו, כי הוא לא נשחק מהר. מבחינה הלכתית- יש 3 דעות, יש כאלו הטוענים שחוץ מקנה אין כל הבדל בין כל סוגי הקולמוסים. ויש טוענים שהוא פחות מהודר , ויש טוענים שהוא פסול (כמו קולמוס ברזל)
תגובות: 1   צפיות: 2725
מגילת אסתר | מגילות אסתר
את מגילת אסתר נוהגים לקרוא בפורים, כיוון שנעשה לעם ישראל נס באותו הזמן ע"י מרדכי ואסתר בשושן הבירה לפני אלפי שנים.עד היום אנו ממשיכים את המסורת הזו, ונוהגים לקרוא את המגילה שנה אחר שנה.מגילת אסתר נכתבת ע"י סופר סת"ם בדיו על קלף כשר.
תגובות: 1   צפיות: 645
סופר סת"ם
סופר סת"ם הוא אדם העוסק בכתיבת- ספרי תורה, תפילין ומזוזות (ראשי תיבות: סת"ם). סופר סת"ם כותב ע"ג קלף העשוי מעור בהמה או חיה מעובד. ומשתמש בקולמוס העשוי קנה או נוצה, כיום משתמשים גם בקולמוס העשוי מפלסטיק, ברזל, נירוסטה לכתב סת"ם. בעבר השתמשו בשם אחר במקום- סופר סת"ם קראו לו בשם "לבלר". גם הדיו הוא מיוחד לכתיבת סת"ם - דיו סת"ם.
תגובות: 0   צפיות: 365
"נשיונל ג'יאוגרפיק" הגיעו ל- "מכון בית אל " להתרשם לצלם ולראיין.
הערוץ העולמי "נשיונל ג'יאוגרפיק" הפיק סרט על היהודים, איך שעוד לפני 2000 שנה ועד היום הזה , עדיין משתמשים בדיו - (העשוי מעשן עצים ושרף אילן וכו' ) ובקלפים - ( עור של בהמות מעובד ) כדי לכתוב ספרי תורה , תפילין , ומזוזות . ולא שינו את המסורת העתיקה עד היום ! הם בחרו כמובן להגיע ל- מכון בית אל להתרשם לצלם ולראיין .
תגובות: 0   צפיות: 593
אלו עשרים ושנים אותיות שבהן נתנה כל התורה כולה והן חקוקין בעט שלהבת על כתר נורא של הקדוש ברוך הוא
 
בניית אתרים
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות: -1
צפיות: -1
 
 
תגובות: -1
צפיות: -1
 
 
תגובות: -1
צפיות: -1
 
 
תגובות: -1
צפיות: -1